+38 (097) 808 82 73

ten.snoitulos-ria%40eciffo

Основні характеристики повітропроводів

Основні характеристики повітропроводів

Розміри і конструкція повітропроводів

Використовуються наступні класи круглих повітроводів, калібрів, розмірів та конструкції:

Клас A - Стандартні повітропроводи для легких режимів роботи: для неабразивного та помірно абразивного середовища, наприклад дим, загальна вентиляція, невелика концентрація пилу.

Клас B - Стандартні повітропроводи для важких умов: для сильно абразивного середовища, наприклад пісок, цукор, цемент, кераміка а також подрібнений пил від цих продуктів.

Клас C - повітропроводи для надзвичайно важких умов: для великих концентрацій високоабразивного пилу, перерахованих у класі B, і транспортування цього пилу. Також для вибухових речовин з включеннями металевого пилу, у цьому випадку має бути мінімальне використання поворотів і з’єднань за для уникнення іскріння.

Під час роботи з пилом, який може бути вибухонебезпечним, конструкція повітропроводів повинна бути такою, щоб вона була достатньо міцною для протидії вибуху, якщо не було вжито інших належних запобіжних заходів для захисту повітропроводів та системи вцілому.

Усі металеві частини, що переміщують або працють в потенційно вибухонебезпечній зоні, повинні бути заземлені. Для повітропроводів, зібраних за допомогою хомутів із вбудованими ущільненнями, знадобляться заземляючі ремені на всіх з’єднаннях, якщо конструкція затискача не забезпечує контакт металу з металом. Якщо секції повітропроводу та або затискачі попередньо пофарбовані, то знадобляться заземляючі стрічки.

Класифікація повітропроводів

Виготовлення швів

Для товщини від 0,8 до 1,2 мм включно металеві повітропроводи нахлестують уздовж шва і закривають крок точковим зварюванням або, як варіант, замком. для товщини від 1,5 мм і більше - тільки зварювання.

Фінальні роботи

Будь-яка частина оцинкованих повітропроводів, де оцинковка пошкоджена під час виробництва, повинна оброблятися наступним чином:

При використанні в приміщенні - з алюмінієвою фарбою.

При використанні на відкритому повітрі - з Galvafroid або еквівалентом з наступною алюмінієвою фарбою.

При цьому повітропроводи мають бути виготовлені з високоякісної оцинкованої сталі. Слід подбати про рівномірність кольору по всій площі.

Усі шви та з’єднання з установкою мають бути виконані так, щоб звести витік повітря до мінімуму. Внутрішні шорсткості та перешкоди для потоку повітря (окрім заслінок, лопатей тощо) не припустимі.

Гострі краї або кути на зовнішній стороні повітропроводів, фланців, опор тощо - не припустимі.

Фланці

Метод, який використовується для розміру, виготовлення та кріплення фланців до повітропроводів, визначається виробником або специфікацією замовника.

Фланцеві з'єднання повинні використовуватися на поворотах, обладнанні та прямих повітроводах довжиною не більше 3 м на:

Усі повітропроводи діаметром 760 і вище

Для повітропроводів класу «В» 1,5 мм і вище

Для всіх повітроводів класу «C».

Повороти

Конструкція відводів і переходів для металевих повітропроводів 0,8 мм і 1,2 мм здійснюється за допомогою сегментних секцій, з’єднаних внахлест і точковим зварюванням ближнім кроком.

Для 1,5 мм і більше сегменти стикуються, а потім безперервно зварюються. Це стосується м’якої сталі, нержавіючої та оцинкованої сталі, згинів і комплектів.

Для дуже абразивного пилу

Повороти можуть бути виконані з прямокутним поперечним перерізом, а внутрішні грані зовнішніх радіусів облицьовані бетоном або спеціалізованим зносостійким матеріалом. Зносна пластина повинна бути змінною і виготовлена з товщини, більшій ніж та з якої виготовлено поітропровід.

З’єднання повітропроводів

Допускається наявність ковзаючих з’єднань на всіх довжинах труб до максимальної прямої довжини 3 м. ковзаючі зʼєднання мають бути використані для полегшення монтажу.

Вібрація та шум

Щоб зменшити передачу вібрації та шуму, може знадобитися встановити гнучкі з’єднання для ізоляції повітропроводів.

Ревізійні лючки для круглих повітроводів

Ревізійні лючки повинні бути встановлені, щоб забезпечити доступ для очищення всмоктуючої сторони установки і завжди прилягати до повороту. Також на горизонтальній ділянці, коли це можливо. Усі ревізійні дверцята мають бути герметичні, щоб запобігти витоку. Ревізійні лючки повинні проходити крізь ізоляцію, коли повітропроводи необхідно теплоізолювати. При роботі з пилом, який може бути вибухонебезпечним, ревізійні лючки повинні бути достатньо міцними, щоб витримувати вибух, якщо не було вжито належних запобіжних заходів для захисту повітропроводів.

Балансові заслінки

Для регулювання та балансування системи має бути передбачено достатню кількість заслінок. Усі заслінки повинні бути достатньо жорсткими, щоб запобігти тріпотіння. Якщо не зазначено інше, витік повітря через заслінки в повністю закритому положенні не повинен перевищувати 5% від максимального проектного потоку повітря в каналі. Усі заслінки мають бути обладнані фіксуючими пристроями та покажчиками положення. Під час роботи з пилом абразивного характеру слід бути уважним до розташування заслінок. Слід розглянути альтернативні заходи для збалансування системи.

Ґрунтовка та фарбування

Обладнання, виготовлене з м’якої сталі чорного кольору, слід очистити для видалення жиру та іржі, а потім пофарбувати наступним чином:

Ґрунтовка: Алкідна грунтовка високої якості, яка висихає на повітрі. Високий вміст антикорозійного фосфату цинку в пігментах. Середня товщина 75 мікрон.

Фарба: сушіння на повітрі Алкідний напівматовий за кольором RAL. Середня товщина 30 мікрон.

З просверлених отворів необхідно видалити всі задирки, а з точкових зварних швів зачистити непривабливі виступи. Усі зварні шви повинні бути безшлаковими та не мати виступаючих зварювальних дротів. 

Наші інженери підбирають повітропроводи згідно вашого запиту, враховуючи всі необхідні характеристики. Зверніться до нас за консультацією та замовте повітропроводи від провідного виробника на ринку.